Ensin hankin ihan kokeilumielessä yhden, pian toisen ja ei tietenkään kahta ilman kolmatta... ja nyt voinkin jo kutsua itseäni ihan ikioman ravitallin pitäjäksi.
Nykyään tallissa asuu kylläkin vain kaksi omaa ravuria, mutta tallipaikoja yksityisille on tarjolla. Haluatko yksityiseksi? (tulee)
Nykyään tallissa asuu kylläkin vain kaksi omaa ravuria, mutta tallipaikoja yksityisille on tarjolla. Haluatko yksityiseksi? (tulee)
Villit pikaponiravit 21.10.2015
Järjestyspaikka Ikioma, tulokset arvotaan raviarvontakoneella. Lähtöihin otetaan rajattomasti poneja ja ne jaetaan ryhmiin.
Rajoitukset:
- ponin ikä 3-18 vuotta
- rajattomasti poneja/omistaja/lähtö
- 1 poni/ohjastaja/lähtö
- 1 lähtö/poni/ravit
Osallistumiset sähköpostiin [email protected] otsikkona 2110 viimeistään klo 21.00 muodossa
Lähtö
hevosen ikä sukupuoli nimi / ohjastaja (seura) --
Lähdöt
Lähtö 1. Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin
500v€ - 400v€ - 300v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t Snow Kiss / (PT) 03.18,2alyx -- 03.15,1ly 500v€
2. 5v t Shanelle / (PT) 03.17,5ly -- 03.15,4ly 400v€
3. 5v o Frostbite / (PT) 03.18,4ly -- 03.16,5ly 300v€
4. 3v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 3.28,2ly -- 03.20,5ly x 200v€
5. 5v t Melrose / (PT) 03.21,3ly -- 03.21,4ly
6. 5v o Theodore / (PT) 03.16,2ly -- 03.22,4ly
7. 5v t Adelia / (PT) 03.18,6aly -- 03.23,2ly x
8. 3v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 3.27,6ly -- 03.23,5ly
Ryhmä 2.
1. 5v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.59,6ly -- 02.58,1ly 500v€
2. 5v t Beatrice X / (PT) 03.06,8ly -- 02.59,4ly x 400v€
3. 5v o Alfred / (PT) 02.58,6ly -- 02.59,5ly x 300v€
4. 4v o Oliver / (PT) 02.58,5ly -- 03.04,6ly 200v€
5. 5v o Jesse James / (PT) 03.01,2ly -- 03.05,2ly
6. 5v o Elias TUM / Esko (Rei) 2.59,9aly -- 03.05,3ly
Ryhmä 3.
1. 6v t Tam-Tam / (PT) 02.41,2ly -- 02.34,3ly x 500v€
2. 9v t Navaho Mandy / David (Uttevalla) 2.34,2 -- 02.35,2ly 400v€
3. 8v t Tallulah / Ronja (Rei) 2.38,5 -- 02.35,2ly 300v€
4. 6v t Kidling Opal / Erik (Uttevalla) 2.34,2a -- 02.39,3ly 200v€
5. 6v o Melody / (PT) 02.41,3ly -- 02.39,4ly xx
Hylätty
10v o Sherif Adalbert / Frank (Uttevalla) 2.35,4 -- - hml
Ryhmä 4.
1. 9v o Vilsen Go / Emil (Rei) 2.32,1ly -- 02.21,4ly xx 500v€
2. 10v o Ashton v. Montague / Aaron (Uttevalla) 2.30,5a -- 02.22,3ly 400v€
3. 7v o Calvin v. Montague / Bert (Uttevalla) 2.32,3 -- 02.22,4ly 300v€
4. 9v t Kidling Jade / Calle (Uttevalla) 2.32,2 -- 02.23,5ly 200v€
5. 8v t Pronssin Perhonen / Pauliina (Rei) 2.27,4 -- 02.26,4ly 100v€
6. 12v o Snöfall / Sonja (Rei) 2.21,1aly -- 02.27,4ly
7. 7v t Snilli Vanilli / Pilleri (Rei) 2.32,2aly -- 02.28,6ly
8. 8v o ML Melkor / Uuniperuna (Rei) 2.32,3ly -- 02.30,3ly x
Hylätty
7v t Aken Vilttitossu / Juuli (Rei) 2.30,5ly -- - hpl
Lähtö 2. Tasoitusajo 1600m, B-ponit, avoin
500v€ - 400v€ - 300v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1.
1. 7v o Blixten B / Fiona (Rei) 1.57,5ly -- 01.57,3ly x 500v€
2. 7v t Galadriel B / Olga (Rei) 1.59,3aly -- 01.57,4ly 400v€
3. 8v o Larry B / Pisara (Rei) 1.57,1aly -- 01.59,5ly 300v€
4. 5v o Toy's Grach / Kristiina C. (Susiraja) 2.10,1aly -- 02.04,2ly xx 200v€
5. 7v t Molly Won't Go / Orava (Rei) 2.00,4ly -- 02.04,5ly 100v€
6. 7v o Julius Go / Teuvo (Rei) 2.00,5ly -- 02.08,3ly 100v€
7. 8v t Gretchen B / Emil (Rei) 1.59,2ly -- 02.09,2ly
8. 3v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 2.23,1aly -- 02.14,1ly x
9. 7v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 1.59,6ly -- 02.14,1ly x
10. 7v t Floretta B / Silvia (Rei) 1.58,4ly -- 02.15,4ly xx
Hylätty
6v t Bessie NRL / Salmiakki (Rei) 2.00,1aly -- - hpl
8v o Frejvid Olaus / David (Uttevalla) 1.59,4a -- - hll
Ryhmä 2.
1. 9v t Ciara B / Pinja (Rei) 1.46,6ly -- 01.43,1ly x 500v€
2. 10v o Frejvid Marengo / Calle (Uttevalla) 1.47,3 -- 01.43,2ly 400v€
3. 9v t Agneta / Bert (Uttevalla) 1.46,2 -- 01.43,3ly 300v€
4. 8v t Luna Minnie B / Pinja (Rei) 1.43,2ly -- 01.44,1ly 200v€
5. 9v o Herre Torbjörn / Aaron (Uttevalla) 1.45,5 -- 01.44,4ly xx 100v€
6. 12v t Vilhelmina SWE / Frank (Uttevalla) 1.47,4 -- 01.45,2ly
7. 11v t Tove Therese / Erik (Uttevalla) 1.45,2 -- 01.46,3ly xx
8. 9v t Annastina B / Aatuli (Rei) 1.45,1ly -- 01.46,4ly
9. 7v t Aken Nanna / Mirri (Rei) 1.45,5ly -- 01.46,5ly
10. 10v o Jay Mikhail B / Veeti (Rei) 1.46,1ly -- 01.47,3ly
Järjestyspaikka Ikioma, tulokset arvotaan raviarvontakoneella. Lähtöihin otetaan rajattomasti poneja ja ne jaetaan ryhmiin.
Rajoitukset:
- ponin ikä 3-18 vuotta
- rajattomasti poneja/omistaja/lähtö
- 1 poni/ohjastaja/lähtö
- 1 lähtö/poni/ravit
Osallistumiset sähköpostiin [email protected] otsikkona 2110 viimeistään klo 21.00 muodossa
Lähtö
hevosen ikä sukupuoli nimi / ohjastaja (seura) --
Lähdöt
Lähtö 1. Tasoitusajo 1100m, A-ponit, avoin
500v€ - 400v€ - 300v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t Snow Kiss / (PT) 03.18,2alyx -- 03.15,1ly 500v€
2. 5v t Shanelle / (PT) 03.17,5ly -- 03.15,4ly 400v€
3. 5v o Frostbite / (PT) 03.18,4ly -- 03.16,5ly 300v€
4. 3v t Missy Maleficent Dei / Jinna (Rei) 3.28,2ly -- 03.20,5ly x 200v€
5. 5v t Melrose / (PT) 03.21,3ly -- 03.21,4ly
6. 5v o Theodore / (PT) 03.16,2ly -- 03.22,4ly
7. 5v t Adelia / (PT) 03.18,6aly -- 03.23,2ly x
8. 3v t Ronja Ulrika / Viina (Rei) 3.27,6ly -- 03.23,5ly
Ryhmä 2.
1. 5v t Havsfru / Benjamin (Rei) 2.59,6ly -- 02.58,1ly 500v€
2. 5v t Beatrice X / (PT) 03.06,8ly -- 02.59,4ly x 400v€
3. 5v o Alfred / (PT) 02.58,6ly -- 02.59,5ly x 300v€
4. 4v o Oliver / (PT) 02.58,5ly -- 03.04,6ly 200v€
5. 5v o Jesse James / (PT) 03.01,2ly -- 03.05,2ly
6. 5v o Elias TUM / Esko (Rei) 2.59,9aly -- 03.05,3ly
Ryhmä 3.
1. 6v t Tam-Tam / (PT) 02.41,2ly -- 02.34,3ly x 500v€
2. 9v t Navaho Mandy / David (Uttevalla) 2.34,2 -- 02.35,2ly 400v€
3. 8v t Tallulah / Ronja (Rei) 2.38,5 -- 02.35,2ly 300v€
4. 6v t Kidling Opal / Erik (Uttevalla) 2.34,2a -- 02.39,3ly 200v€
5. 6v o Melody / (PT) 02.41,3ly -- 02.39,4ly xx
Hylätty
10v o Sherif Adalbert / Frank (Uttevalla) 2.35,4 -- - hml
Ryhmä 4.
1. 9v o Vilsen Go / Emil (Rei) 2.32,1ly -- 02.21,4ly xx 500v€
2. 10v o Ashton v. Montague / Aaron (Uttevalla) 2.30,5a -- 02.22,3ly 400v€
3. 7v o Calvin v. Montague / Bert (Uttevalla) 2.32,3 -- 02.22,4ly 300v€
4. 9v t Kidling Jade / Calle (Uttevalla) 2.32,2 -- 02.23,5ly 200v€
5. 8v t Pronssin Perhonen / Pauliina (Rei) 2.27,4 -- 02.26,4ly 100v€
6. 12v o Snöfall / Sonja (Rei) 2.21,1aly -- 02.27,4ly
7. 7v t Snilli Vanilli / Pilleri (Rei) 2.32,2aly -- 02.28,6ly
8. 8v o ML Melkor / Uuniperuna (Rei) 2.32,3ly -- 02.30,3ly x
Hylätty
7v t Aken Vilttitossu / Juuli (Rei) 2.30,5ly -- - hpl
Lähtö 2. Tasoitusajo 1600m, B-ponit, avoin
500v€ - 400v€ - 300v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1.
1. 7v o Blixten B / Fiona (Rei) 1.57,5ly -- 01.57,3ly x 500v€
2. 7v t Galadriel B / Olga (Rei) 1.59,3aly -- 01.57,4ly 400v€
3. 8v o Larry B / Pisara (Rei) 1.57,1aly -- 01.59,5ly 300v€
4. 5v o Toy's Grach / Kristiina C. (Susiraja) 2.10,1aly -- 02.04,2ly xx 200v€
5. 7v t Molly Won't Go / Orava (Rei) 2.00,4ly -- 02.04,5ly 100v€
6. 7v o Julius Go / Teuvo (Rei) 2.00,5ly -- 02.08,3ly 100v€
7. 8v t Gretchen B / Emil (Rei) 1.59,2ly -- 02.09,2ly
8. 3v t Toscan Ginevra / Matti (Rei) 2.23,1aly -- 02.14,1ly x
9. 7v o Esc Karl B / Velmu (Rei) 1.59,6ly -- 02.14,1ly x
10. 7v t Floretta B / Silvia (Rei) 1.58,4ly -- 02.15,4ly xx
Hylätty
6v t Bessie NRL / Salmiakki (Rei) 2.00,1aly -- - hpl
8v o Frejvid Olaus / David (Uttevalla) 1.59,4a -- - hll
Ryhmä 2.
1. 9v t Ciara B / Pinja (Rei) 1.46,6ly -- 01.43,1ly x 500v€
2. 10v o Frejvid Marengo / Calle (Uttevalla) 1.47,3 -- 01.43,2ly 400v€
3. 9v t Agneta / Bert (Uttevalla) 1.46,2 -- 01.43,3ly 300v€
4. 8v t Luna Minnie B / Pinja (Rei) 1.43,2ly -- 01.44,1ly 200v€
5. 9v o Herre Torbjörn / Aaron (Uttevalla) 1.45,5 -- 01.44,4ly xx 100v€
6. 12v t Vilhelmina SWE / Frank (Uttevalla) 1.47,4 -- 01.45,2ly
7. 11v t Tove Therese / Erik (Uttevalla) 1.45,2 -- 01.46,3ly xx
8. 9v t Annastina B / Aatuli (Rei) 1.45,1ly -- 01.46,4ly
9. 7v t Aken Nanna / Mirri (Rei) 1.45,5ly -- 01.46,5ly
10. 10v o Jay Mikhail B / Veeti (Rei) 1.46,1ly -- 01.47,3ly